Гормональний дисбаланс та гіпергідроз

Гормональний дисбаланс та гіпергідроз

Дисбаланс гормонів - це порушення ідеальної рівноваги в роботі всіх систем організму людини, що нерідко призводить до виникнення важких захворювань. Гормони виробляються в ендокринній системі - вона складається зі структур в нервовій системі та залоз внутрішньої секреції. Саме ці залози і виробляють гормони, які відповідають за регуляцію різних функцій і обмінних процесів організму. Такі важливі процеси як зростання людини, розвиток організму, здатність до народження дітей і навіть поведінка обумовлені роботою цих самих гормонів. Недолік будь-якого з гормонів веде до певних порушень в роботі організму.

Гормональний дисбаланс - одна з причин підвищеного потовиділення. Підліткові гормональні бурі, клімактеричний період, захворювання гормональної сфери - все це призводить до гіпергідрозу. Гормональний дисбаланс є не що інше, як порушення роботи ендокринної системи, збої якої не менш небезпечні, ніж, наприклад, порушення роботи серцево-судинної або травної системи, тому що можуть привести до таких серйозних наслідків, як розвиток цукрового діабету, погіршення зору та інших недугів. Ендокринна система - дуже складна і важлива частина людського організму, в її склад входить гіпоталамус (локалізується в головному мозку), який впливає на функціонування гіпофіза, а той в свою чергу на всі інші залози внутрішньої секреції, які продукують гормони (яєчники, надниркові залози, щитовидна і підшлункова залоза та інші органи). Гормональний дисбаланс проявляється порушенням вироблення гормонів, їх зниженою, або, навпаки, підвищеною секрецією.

Гормональний фон передбачає правильне співвідношення гормонів в організмі людини і являє собою вкрай тендітну систему. Будь навіть, здавалося б, незначний збій гормонального фону негативно відбивається на загальному самопочутті та зовнішності. До слова, саме гормональний фон безпосередньо впливає на зовнішність і характер людини. Так, явними проявами розладу нормального співвідношення гормонів є дратівливість і нервозність, плаксивість і імпульсивність, нав'язливі і невідступні фобії та страхи. Тому відновлення гормонального фону є важливим завданням, рішенням якого необхідно серйозно займатися.

Гормональний дисбаланс та пітливість у підлітків

Гормональний дисбаланс типовий для підлітків - вони часто стикаються з підвищеною пітливістю. До речі, у них зміна гормонального фону є нормальним фізіологічним процесом і не вимагає ніякого втручання та нормалізації. Через деякий час рівень гормонів та потовиділення приходить в норму самостійно.

Гормональний дисбаланс та пітливість у жінок

Естроген і прогестерон є жіночими гормонами які, відповідно, управляють процесами в організмі жінки. Гормональний дисбаланс виникає, коли співвідношення цих двох гормонів відхиляється від свого нормального рівня. Найчастіше підвищується рівень естрогену. Це відбувається, наприклад, в період статевого дозрівання у дівчаток. Гормональний дисбаланс у жінок виникає через неправильне харчування, зловживання дієтами і голодуванням, неповноцінний сон, перенесені інфекційні захворювання, шкідливі звички (куріння, алкоголь), при ранньому початку менопаузи, використанні гормональних протизаплідних таблеток, стресі та хронічній втомі, генетичній схильності та по іншим причинам. Гормональний збій у жінок може бути причиною багатьох захворювань, в тому числі і статевої системи, які також підвищують потовиділення у жінок.

Гормональні бурі в жіночому організмі спостерігаються в період статевого дозрівання, після аборту, в період вагітності, при грудному вигодовуванні та при настанні менопаузи.

Причина пітливості у жінок під час вагітності очевидна - це все ті ж гормони. Знижений рівень естрогену впливає на порушення роботи гіпоталамуса, а саме гіпоталамус відповідає за регуляцію температурного режиму нашого організму. Якщо на вулиці жарко, то завдяки потовиділенню він охолоджує наше тіло. Зміна рівня естрогену сприймається гіпоталамусом помилково - організм почне виробляти більше тепла, а звільниться від нього шляхом потовиділення, що і стає причиною гіпергідрозу у вагітних.

У жінок після 40 років причинами гормонального збою є настання менопаузи. Клімакс неминуче тягне за собою зміну гормонального фону, причому дуже сильне. Саме тому жінкам доводиться особливо нелегко - підвищена пітливість буквально «зачиняє» їх вдома. Жінки в період менопаузи можуть відчувати припливи, нічну пітливість, дратівливість і стомлюваність. Пітливість при клімаксі пов'язана зі зменшенням вироблення гормону естрогену, який впливає на біохімію функцій центральної нервової системи і процес терморегуляції. Порушення дії такої важливої ​​для організму ендокринної залози як гіпотоламуса, що знаходиться в самій середині головного мозку, нагадує поломку терморегулятора. Цей «прилад» неправильно визначає температуру і починає зігрівати тіло, коли йому і так не холодно. Кровоносні судини шкіри зменшуються в діаметрі, температура тіла збільшується і жінка зігрівається. Але ж їй і так не було холодно. Настає так званий «приплив». Шкіра червоніє, виступає піт. Саме в цей період жінка найбільш схильна до стресів і наслідків гормональної перебудови, тому важливо, щоб надмірна пітливість не додавала ще один стресовий фактор. Саме в таких випадках виправдане використання спеціальних засобів від поту які контролюють потовиділення, наприклад, антиперспірантів Etiaxil.

Гормональний дисбаланс та пітливість у чоловіків

Зміна гормонального балансу та пов'язаного з ним порушення потовиділення особливо характерна для чоловіків у віці після 45 років, коли зменшується вироблення чоловічого гормону тестостерону і настає аналог менопаузи (андропауза). Кровоносні судини розширюються, що тягне за собою посилення потовиділення, а також стрибки температури, тиску, зміну настрою, появу зайвої ваги, зниження працездатності та лібідо.

Тестостерон впливає на емоційне самопочуття, активність, сексуальну функцію, м'язову масу та силу, зміцнює серцевий м'яз, стінки кровоносних судин, кістковий скелет та імунітет, сприяє швидкому одужанню від будь-яких гострих захворювань, загоєнню ран, бере участь в обміні речовин та має багато інших функцій. Недолік тестостерону може призводити до виникнення різноманітних порушень.

У чоловіків подібні гормональні стрибки можуть спостерігатися також при захворюваннях передміхурової залози, особливо при онкологічних. Саме тому неприпустимо зволікати зі зверненням до лікаря. Часом своєчасний візит може врятувати не тільки здоров'я, а й життя людини.

Please, enter a valid value